Dinamo na pragu europskog proljeća

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

U 3. kolu Europske lige GNK Dinamo Zagreb pobijedio je Spartak Trnavu u gostima rezultatom 2-1 te tako došao na prag „europskog proljeća“. Ako Dinamo uspije izboriti proljeće u Europi bit će to prvi put nakon 1970. godine.
Nakon dvije pobjede „Modrih“ protiv Fenerbahçea i Anderlechta, u četvrtak je došao red na novi europski izazov. Gostovanje u slovačkoj Trnavi doimalo se kao najlakši zadatak u prva tri kola Europske lige, međutim, domaćin je prvi došao do prednosti pogotkom Ghorbanija u 32. minuti te se s rezultatom 1-0 otišlo na predah.

U drugom poluvremenu, „Modri“ predvođeni sjajnim Gavranovićem nastavljaju nizati priliku za prilikom, ali ne uspijevaju zabiti. No, iako se činilo kako će to biti jedna od onih utakmica u kojoj lopta jednostavno ne želi ući u gol, pogodak je stigao u 64. minuti. Gavranović je primio loptu u šesnaestercu te unatoč dvojici suparničkih braniča pronalazi put do mreže.
Nakon izjednačujućeg pogotka, Dinamo napada još brže i konkretnije, a nagrada dolazi u 77. minuti. Gavranović majstorski okreće obrambenog igrača te vraća Oršiću čiji prvi udarac brani golman, no lopta se odbija nazad do Oršića koji iz voleja pogađa za 2-1 i nova tri boda.

Unatoč odličnoj igri i šest bodova prednosti ispred trećeplasiranog, Dinamo još uvijek nije matematički osigurao plasman u knock-out fazu Europske lige. Kako bi i matematički osigurali prolaz dalje, „Modri“ trebaju osvojiti barem dva boda u posljednje tri utakmice, a prvu šansu za potvrdu „europskog proljeća“ imat će 8. studenog na Maksimiru upravo protiv Spartaka iz Trnave.