FANTASTIČNA IZVEDBA KAUBOJA-Rukometaši putuju u Rio

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hrvatska rukometna reprezentacija izborila je Olimpijske igre u Riju.

Nakon poraza od Danske i pobjede nad Bahreinom, Hrvatskoj je utakmica s Norveškom bila odlučujuća. Velik je pritisak bio na dečkima, ali su se tome uspješno othrvali. Kauboji su zabilježili pobjedu od 27:21.

druga slikaIgrači Željka Babića pokazali su briljatnu izvedbu, koja će ući u povijest zajedno s antologijskom pobjedom nad Poljskom na Europskom prvenstvu. Briljirali su kroz cijelu utakmicu, ne dopuštajući Norvežanima da im se rezultatski približe. Definitivni junak susreta bio je Ivan Stevanović koji je zaključao vrata gola. Norvežani su u prvih 13 minuta utakmice zabili nevjerovatan jedan gol!  U prvom poluvremenu Stevanović je skupio 12 obrana, u drugom poluvremenu dodao je još pet obrana, za ukupno 17, a svoj doprinos je dao i Ivan Pešić s tri obrane.

Željko Babić je s tribina za ovu utakmicu povukao Luku Šebetića i Ivana Sliškovića, a na tribine su sjeli Igor Karačić i Stipe Mandalinić, što se pokazalo kao odlična odluka. Šebetić je zabio 4 gola, a s po 4 gola pridružili su mu se Ivan Čupić i Denis Buntić. Najefikasniji s 6 golova je bio Domagoj Duvnjak.

Na terenu nije bilo ni traga onoj Norveškoj koja je dan prije odigrala izvrsnu utakmicu s Danskom. Iako je u hrvatskim redovima bilo pogrešaka, one su bile neznatne. Obrana je savršeno funkcionirala, i pokazala potpuno novo lice u usporedbi s prošle dvije utakmice na kvalifikacijskom turniru u Herningu. Dečki su pokazali snagu, odlučnost i kolektiv, te nas još jednom učinili ponosnima. Tako će Olimpijske igre u Sidneyu 2000.godine zasad ostati jedino natjecanje u kojem nisu sudjelovali hrvatski rukometaši.