Hrvatska sve bliže Svjetskom prvenstvu u Rusiji

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Nogomet se vratio! Pune maksimirske tribine, zajednička pjesma ukrajinskih i hrvatskih navijača uoči utakmice, Kalinićeva majstorija, Hrvat koji prosi Ukrajinku na poluvremenu i pobjeda koja Hrvatsku vodi prema Svjetskom prvenstvu.

HRVATSKA JURI PREMA SP-U: SJAJNIM GOLOM KALINIĆA DOBILI UKRAJINU!
Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Ukrajinu s 1:0 u sklopu petog kola skupine I kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će se dogodine igrati u Rusiji. Hrvatska je pobijedila Ukrajinu zahvaljujući jednoj genijalnoj akciji Luke Modrića i Ivana Rakitića, koju je efektnim pogotkom okončao Nikola Kalinić. Igra protiv Ukrajine zasigurno se neće pamtiti, bilo je puno pogrešaka, pogotovu u drugom dijelu i hrvatska reprezentacija sigurno može igrati bolje, no trijumf protiv Ukrajinaca vodi Vatrene na korak do SP-a. Pobijeđena je reprezentacija koja nam je najveći konkurent i koja, otkad je vodi Ševčenko, nije izgubila utakmicu. Bila je to i prva domaća utakmica nakon dvije godine suspenzija s gledateljima na stadionu, a došlo ih je 27.500, koji su napravili lijepo ozračje, bez ijednog izgreda.

PALA I PROSIDBA
Više od dvije tisuće ukrajinskih navijača bilo je na Maksimiru i nisu svi tužni izašli sa stadiona. Za jednu navijačicu sigurni smo da je bila sretna, pa čak i nakon što je njezina reprezentacija izgubila od Hrvatske u kvalifikacijama za SP. Mladić i djevojka upoznali su se u Beču, a tijekom poluvremena odlučio ju je zaprositi pred prepunim Maksimirom. Da stvar bude bolja, radi se o Hrvatu i Ukrajinki. Zaruke će slaviti u Zagrebu jer Magdalena je na oduševljenje cijelog stadiona rekla – DA!

Izvor: 24sata.hr

POBJEDA NAVIJAČA NAD HULIGANIMA
Od samog početka gdje se nije čuo ni zvižduk gostujućoj himni, preko toga da nije bilo ni navijanja cijelu utakmicu, gdje nije bilo ni jednog cigana, pedera, niti je itko bio spreman za dom. “U boj za narod svoj” i “Zovi, samo zovi” bio je navijački repertoar. Istina, poput igrača, i navijači su energetski pali u drugom poluvremenu, ali u ovoj situaciji to je bilo najmanje važno. Nakon godina teroriziranja grupice huligana, Hrvatska je dočekala utakmicu nakon koje gotovo sigurno neće biti kazne. Da, ti su ‘bodovi’ kod Fife i Uefe možda i veći od ova tri na putu za SP…
Island je u drugoj utakmici dobio Kosovo i nakon pet kola smjestio se iz Hrvatske s tri boda manje. Upravo na Island Vatreni idu u prvoj sljedećoj službenoj utakmici, 11. lipnja. Prije toga slijede prijateljske provjere protiv Estonije i Meksika.