Mandžukić i Ronaldo presudili Milanu

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Momčad Milana je u derbiju 12. kola Serie A dočekala je prvoplasirani Juventus iz Torina, koja naslov prvaka Italije brani već sedam godina.

Šestoplasirani domaćini tražili su pobjedu kojom bi se vratili u utrku za prva četiri mjesta koja vode u Ligu prvaka, no već od samoga početka gosti su se pobrinuli da do toga ne dođe. U osmoj minuti je naš nedavno umirovljeni reprezentativac, Mario Mandžukić bio najviši u skoku, čime je ubačaj Alexa Sandra pospremio u mrežu glavom.
„Super Mariu“ bio je to peti pogodak ove sezone. Domaćini su tražili izjednačujući pogodak te su najbliže došli u 41. minuti kada je donedavni napadač Juventusa, a sada igrač Milana, Argentinac Gonzalo Higuain loptu postavio na bijelu točku. Ipak, čak niti zlatna prilika iz kaznenog udarca nije bila dovoljna za Higuaina i Milan, čiji je udarac obranila jedinica „Stare Dame“, vratar Wojciech Szczęsny koji je loptu od stative skrenuo u korner. U nastavku utakmice je Juventus dominirao, da bi u 81. minuti najveća zvijezda momčadi, Cristiano Ronaldo loptu koju je golman nakon udarca Joaoa Cancela skrenuo u sredinu zakucao u mrežu za nedostižnih 2-0.
Problemi ovdje nisu stali za Milan, jer je samo dvije minute kasnije Higuain postao potpuni tragičar susreta nakon što je zaradio crveni karton zbog prigovora sucu.
Juventus je ovom pobjedom učvrstio prvo mjesto na tablici, s 34 boda i solidnih šest bodova ispred prvih pratitelja Napolija, dok je Milan ostao na šestom mjestu s 21 bodom.
Nakon reprezentativne pauze obje momčadi će ponovno biti u akciji – prvaci će kod kuće dočekati momčad SPAL-a, dok Milan očekuje još jedan derbi, ovoga puta u Rimu kod Lazija.