Pregled 14. kola Hrvatske nogometne lige

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hrvatska nogometna liga (HNL) i ovaj je vikend ponudila brojne zanimljive utakmice, a najviše pažnje privukla je utakmica između trenutno prve i druge momčadi HNL-a, odnosno GNK Dinama i Lokomotive.  Prva utakmica 14. Kola HNL-a igrala se u petak u Zagrebu. Rudeš je ugostio najveće iznenađenje sezone, HNK Goricu. Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, a u drugome smo vidjeli pobjednički pogodak Zwolinskog (HNK Gorica) i crveni karton Joaoa Ericka (Rudeš) koji će morati propustiti utakmicu protiv Intera iz Zaprešića. Krajnji rezultat bio je 0-1 te se tako Gorica s tri nova boda popela na 4. mjesto lige koje vodi u kvalifikacije za Europsku ligu.
Nogometna subota započela je utakmicom Slaven Belupa i Osijeka. Kao i u prvoj utakmici ovog kola prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 0-0. Međutim, drugo poluvrijeme donijelo nam je i dva pogotka u mreži Slaven Belupa. Hajradinović je načeo “Farmaceute” u 58. minuti dok je u 82. minuti precizan bio Pilj. Osim što je momčad iz Koprivnice ostala bez tri boda, ostala je i bez trenera Tomislava Ivkovića koji je nakon četiri utakmice bez pobjede napustio klupu.

Na praznom Poljudu (zbog kazne) odigrala se utakmica između Hajduka i zaprešićkog Intera. Završilo je 3-0 za momčad iz Splita, a strijelci su redom bili Palaversa (19.’), Jairo (49.’) i Said (65.’). Tako je Hajduk nakon 23. rujna 2018. godine napokon došao do prvenstvene pobjede te se trenutno nalazi na šestom mjestu sa 16 bodova. Također, bitno je napomenuti kako je ova utakmica imala poseban značaj Josipu Juranoviću kojem je Zoran Vulić vratio kapetansku traku, a Juranović je pobjedu posvetio svom pokojnom ocu.
Nedjelja je započela “Derbijem della Učka” u kojem su snage na stadionu Aldo Drosina odmjerili Istra 1961 te HNK Rijeka. Utakmica je bila riješena već u prvom poluvremenu kada su gosti poveli s 2-0 preko Čolaka i Kvržića. Nogometaši Istre su u drugom poluvremenu pokušali izvući barem bod, ali pogodak je stigao tek u 88. minuti te je to bilo prekasno za iznenađenje na Aldo Drosini.
Najzanimljivija utakmica ovog kola igrala se u nedjelju u Kranjčevićevoj ulici. Drugoplasirana Lokomotiva je ugostila aktualnog prvaka GNK Dinamo. “Modri” su rano došli do prednosti prekrasnim “škaricama” Petkovića u 16. minuti, a asistenciju je upisao Kadzior kojemu je ovo već osma asistencija u dresu zagrebačkog Dinama. Utakmica je završila rezultatom 1-0 te je Dinamo zadržao prvo mjesto s osam bodova prednosti nad “Lokosima”. Trenutni poredak 1.HNL: 1. GNK Dinamo (36 bodova), 2. NK Lokomotiva (28), 3. NK Osijek (27), 4. HNK Gorica (26), 5. HNK Rijeka (24), 6. HNK Hajduk Split (16), 7. NK Slaven Belupo (13), 8. NK Inter Zaprešić (11), 9. NK Istra 1961 (9), 10. NK Rudeš (2).