Pregled 9. kola Premier Lige: Chelsea u dramatičnoj završnici ostao neporažen

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Pobjedom Arsenala nad Leicesterom u Londonu 3:1 kompletirano je 9. kolo engleske Premier Lige. Cijelo kolo obilježeno je prekrasnim potezima te pogotcima, dok je rezultat uglavnom otišao na stranu favorita.

U prvoj, ujedno i najatraktivnijoj, utakmici kola Chelsea je na Stamford Bridgeu remizirao sa Manchester Unitedom rezultatom 2:2. Manchester Utd. je trenutno pod palicom nekadašnjeg trenera Chelsea Portugalca Josea Mourinha, koji je u svome mandatu londonskoj momčadi donio tri titule prvaka Engleske. Na klupi Chelsea sjedi talijanski stručnjak Maurizio Sarri koji ove sezone ne zna za poraz.

Chelsea je svoj dominantniji ulazak u utakmicu okrunio pogotkom Rudigera u 21. minuti nakon ubačaja Williana iz kornera. Krivac za pogodak je bio najskuplji igrač Manchestera, veznjak Paul Pogba, koji nije dovoljno dobro pratio kretanje Rudigera koji je nesmetano glavom pospremio loptu u mrežu Davida De Gea-e. Na poluvrijeme se otišlo minimalnom prednošću Chelsea.

Manchester je u nastavku sjajno krenuo te je napadač Anthony Martial u 55. minuti spretno matirao vratara Chelsea Kepa Arrizabalagu. Martial se ponovno upisuje u strijelce neobranjivim pogotkom u 73. minuti za potpuni preokret Uniteda. Ipak, kada se već mislilo da će to biti konačan rezultat utakmice, igrač Chelsea Ross Barkley efektno zabija u samoj završnici susreta. Nakon stative Davida Luiza, lopta se odbija do Barkleya koji u 96. minuti spašava svoju momčad od prvog ovosezonskog poraza.

Prije nego što je sudac utakmice Mike Dean službeno označio kraj utakmice, izbio je incident na klupi Manchestera. Jedan od pomoćnih trenera Chelsea je prilikom zgoditka Barkleya otrčao do klupe Manchestera te je verbalno provocirao glavnog trenera Uniteda. Takav potez je razbjesnio Mourinha te je umalo došlo do fizičkog obračuna. Nekoliko minuta kasnije, nervoza se pretočila i na teren gdje su se igrači počeli naguravati što je glavnoga suca utakmice dodatno potaknulo da što prije odsvira kraj.

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je igrač Manchester Uniteda Ashley Young.

U ostalim susretima, Manchester City je na domaćem terenu potpuno deklasirao momčad Burnleya 5:0, dok su minimalne pobjede od 1:0 ostvarili Brighton, Tottenham i Liverpool. Veliko iznenađenje prvenstva, Watford, nastavio je svoju dobru formu te je u gostima svladao momčad Wolvesa 2:0. Cardiff City i Everton svoje su protivnike uvjerljivo pobijedili na domaćem terenu  dok je jedini dvoboj bez golova bio susret između Bournemoutha i Southamptona.

U sljedećem kolu, Chelsea ide u goste Burnleyu dok je Manchester United domaćin Evertonu na Old Traffordu.