Real Madrid ponovno ispisao povijest

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Real Madrid, višestruki osvajač španjolskog prvenstva te Lige Prvaka, ove je subote pred prepunim NSC Olimpiyskiy stadionom u Kijevu savladao Liverpool rezultatom 3:1. Time je Real Madrid postavio još jedan veliki rekord u povijesti kluba obranivši drugi puta zaredom titulu prvaka najelitnijeg klupskog natjecanja Lige Prvaka.

Real Madrid je pod vodstvom Zinedina Zidana istrčao u formaciji 4-3-1-2 te u sastavu: Navas, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Modrić, Casemiro, Kroos, Isco, Benzema te Cristiano Ronaldo.

Liverpool je pod vodstvom Jurgena Kloppa istrčao u formaciji 4-3-3 te u sljedećem sastavu: Karius, Arnold, Lovren, van Dijk, Robertson, Milner, Henderson, Wijnaldum, Salah, Firmino te Mane.

Utakmicu su obilježile kardinalne pogreške vratara Liverpoola Lorisa Kariusa, ozljeda njihovog najboljeg igrača Mohameda Salaha te majstorski pogodak napadača Real Madrida Garetha Balea.

Liverpool je već u 31. minuti ostao bez Salaha, koji je igru napustio nakon oštrog starta braniča Real Madrida Sergia Ramosa. U 51. minuti susreta, Karius je loptom pogodio protivničkog napadača Karima Benzemu što je rezultiralo primanjem zgoditka. U 83. minuti, Karius nije uspio primiriti relativno bezopasan udarac Balea s velike udaljenosti te je lopta ponovno završila iza njegovih leđa. Potez utakmice dogodio se u 64. minuti kada je Bale „škaricama“ zatresao  mrežu Liverpoola na opće oduševljenje cijeloga stadiona i gledateljstva diljem svijeta.

Igračem utakmice proglašen je Gareth Bale, dok je jedini strijelac za Liverpool u 55. minuti bio napadač Sadio Mane. Hrvatski reprezentativci Luka Modrić i Dejan Lovren odigrali su cijeli susret, dok je Lovren upisao asistenciju kod pogotka Manea.

Real Madrid je ovom pobjedom po 13. put osvojio Ligu prvaka te je time dodatno stabilizirao svoju poziciju momčadi kojoj je to najviše puta pošlo za rukom.