Sportski vikend obilježili Hrvati

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Protekli vikend obilježila su finala rukometne i nogometne Lige prvaka. Ključne uloge u oba finala odigrali su hrvatski reprezentativci.

Luka Modrić i Mateo Kovačić osvojili su Ligu prvaka s Real Madridom te se tako upisali u povijesne knjige kao dio momčadi koja je obranila naslov prvaka ovog prestižnog natjecanja. Real Madrid jedini je klub u povijesti koji je uspio obraniti titulu. Utakmicu protiv Juventusa obilježilo je čak pet golova. Iako je Juventus izgubio, momčad se može pohvaliti jednim od najljepših golova ovogodišnje Lige prvaka. Strijelac je niti više niti manje Mario Mandžukić koji je postao prvi Hrvat koji je zabio gol u dva finala Lige prvaka za dva različita kluba. Modrić je svoju večer okrunio asistencijom Ronaldu za njegov drugi gol u finalu. Krajnji rezultat utakmice bio je 4:1 za Real.

“Presretan sam, zaslužili smo ovo. Odigrali smo fenomenalnu utakmicu posebno u drugom poluvremenu gdje Juveu nismo više dopuštali da igra kao u prvom poluvremenu. Nakon prvog gola, u prvom poluvremenu, bili smo se previše povukli no u dugom dijelu smo izašli visoko, radili presing ne dopuštajući im da igraju. To je bilo ključno”, izjavio je Modrić nakon utakmice.

Da nogomet nije jedini sport u kojem Hrvati briljiraju, dokazali su rukometaši makedonskog Vardara, Ivan Čupić i Luka Cindrić. Naš reprezentativni duo odigrao je ključne uloge u prolasku Vardara u finale, a kasnije i u samom osvajanju naslova. Luka Cindrić u subotu je sa zvukom sirena odveo Vardar u finale, a na identičan način Čupić je doveo svoju momčad do osvajanja titule. Čupić je drugu godinu za redom osvajač rukometne Lige prvaka. Prošle godine osvojio ju je s poljskim Kielceom.

“Prekrasan osjećaj, ova titula se nije osvojila u dva dana već u zadnjih deset mjeseci. Ovo je pravi tim. Na kraju dana, pobjeđuje tim. Imena nisu važna, klupa nije važna. Gol? Nisam puno razmišljao, vidio sam rupu, šutnuo i imao sam osjećaj da ulazi”, rekao je Čupić nakon finala.

Sve što možemo poželjeti je da se ovakva berba titula nastavi u reprezentativnim dresovima.