U TEŠKOJ UTAKMICI ZAGREBAČI BOLJI OD GORENJA IZ VELENJA

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Momčad PPD Zagreba u 7. kolu SEHA lige pobijedila je na gostovanju kod Gorenja iz Velenja. Bila je ovo izrazito čvrsta utakmica u kojoj se igralo gol za golom. Ni Zagrebaši, ni Slovenci nisu se uspjeli odvojiti na više od dva pogotka razlike do kraja susreta dok gosti nisu „dodali gas“ i okrenuli rezultat u svoju korist.

Serijom 3:0, s dva pogotka Stipe Mandalinića i jednim Žarka Markovića, Zagrebaši su došli do rezultata 21:24. Konačni rezultat postavio je Mandalinić s još jednim pogotkom, a momčad Gorenja dodala je još dva za konačnih 23:25. Kod „lavova“, najučinkovitiji bio je Žarko Marković s devet golova iz 14 pokušaja te Mandalinić sa svojih osam pogodaka od kojih su čak četiri bila u posljednjih 10 minuta utakmice. U momčadi iz Velenja, najučinkovitiji bilo je njihovo lijevo krilo, Niko Medved sa šest pogodaka iz isto toliko pokušaja.

Izvor: SEHA – Gazprom League

Zagrebaši su susret otvorili s dva pogotka. U trećoj minuti pogodio je Marković, a za njim i Mandalinić, no ekipa iz Velenja nije im dopuštala stvaranje veće prednosti. Susret se do 20. minute igrao gol za golom i Zagrebaši su držali svoju minimalnu prednost, no onda dolazi do preokreta u kojem Medved zabija svoja tri gola i dovodi momčad iz Velenja do svojeg prvog vodstva, ali ni njihova prednost ne raste na više od dva gola razlike. Prvo poluvrijeme je završilo u korist domaćina 14:12. Odlično prvo poluvrijeme odigralo je slovensko lijevo krilo, Niko Medved koji je prvu polovicu završio s pet golova iz isto toliko pokušaja.

Izvor: rk-zagreb.hr

Početak drugog susreta, opet je pripao momčadi iz Zagreba. Marković i Kontrec otvaraju seriju 2:0 i vraćaju Zagrebu izjednačenje, no nedugo zatim Brumen vraća zabija za minimalnu prednost. I nastavak je bio u istom tonu, igralo se gol za golom. Rezultat je bio izjednačen sve do 48. minute i Markovićevog realiziranog sedmerca kojim Zagreb dolazi na 19:18 i kreće prema pobjedi. Iako napeta i čvrsta utakmica, isključenja i sedmerci su bili minimalni. Domaćini su isključeni svega tri puta, a Zagrebaši samo jednom te im je dosuđen i jedan sedmerac.

Zagrebaše u subotu, 11. studenog očekuje susret Lige prvaka u Areni Zagreb protiv prošlogodišnjih osvajača, momčadi Makedonskog Vardara.