UOČI NADOLAZEĆEG ZAVRŠNOG TURNIRA GODINE U LONDONU: LJUBIČIĆ NOMINIRAN ZA TRENERA GODINE!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Iza nas je još jedan uzbudljiv teniski tjedan. Najveće iznenađenje bio je američki tenisač Jack Sock koji je osvojio svoj prvi Masters naslov pobijedivši u finalu 77. igrača svijeta- Srbina Filipa Krajinovića.

S pobjedničkim rezultatom od 2-1 u setovima (5-7, 6-4, 6-1) u pariškom Bercyju, Amerikanac je došao i do svog najboljeg plasmana na ATP ljestvici. S 22. mjesta skočio je na čak 9. mjesto koje mu je uz to i osiguralo mjesto među osmoricom najboljih tenisača na završnom turniru godine u Londonu. Londonski ATP finale počinje 12. studenog i traje do 19. studenog.

Izvor: REUTERS/Charles Platiau – RC186A828F90

Na završnom turniru gledat ćemo i našeg Marina Čilića koji se trenutno nalazi na petom mjestu ATP pojedinačne ljestvice. Marinu će ovo biti treći nastup u Londonu.

Ovogodišnja ATP ljestvica donijela je brojna iznenađenja. Prvi puta nakon 2006. godine, srpski tenisač Novak Đoković nalazi se izvan top deset najboljih te će godinu završiti na 12. mjestu. Prošlogodišnji broj jedan svijeta- Britanac Andy Murray također je ispao iz top deset te se trenutno nalazi na 16. mjestu ATP ljestvice. Poziciju prvog reketa svijeta 2017. godine još uvijek drži Španjolac Rafael Nadal. Među deset najboljih tenisača nalaze se još i Roger Federer, Alexander Zverev, Dominic Thiem, Marin Čilić, Grigor Dimitrov, Stan Wawrinka, David Goffin, Jack Sock te Pablo Carren-Busta.

Izvor: businessinsider.com

Trojica hrvatskih tenisača završit će godinu u Top 100. Osim Čilića, u najboljih sto nalaze se i Borna Ćorić na 48. mjestu i Ivo Karlović na 78. mjestu.
U ženskoj konkurenciji, prvi će puta u povijesti čak pet hrvatskih tenisačica završiti u Top 100. Naša najstarija predstavnica Mirjana Lučić-Baroni najbolje je plasirana te se trenutno nalazi na 32. mjestu. Ana Konjuh zauzela je 44. poziciju , Donna Vekić 56., Petra Martić 89. te Jana Fett 98. poziciju na pojedinačnoj ljestvici. Vodeću poziciju WTA ljestvice zauzela je rumunjska tenisačica Simona Haleb.

Izvor: tenissworldusa.org

Valja spomenuti i veliki trenerski uspjeh našeg Ivana Ljubičića. Nekad treći igrač svijeta, danas trener Švicarca Rogera Federera nominiran je za najboljeg trenera 2017. godine. Pod trenerskim vodstvom Ljubičića, Federer je ove godine osvojio dva Grand Slama (Australian Open i Wimbledon) te tri Masters 1000 naslova (Indian Wells, Miami i Šangaj).