Vaterpolisti Mladosti dominirali u dvije ključne utakmice sezone

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Mladost dominira u Regionalnoj vaterpolo ligi, a nakon odigrane utakmice u Splitu protiv domaćina Jadrana, imaju prednost od pet bodova te su na samom vrhu poretka. Početak utakmice protekao je očekivano u čvrstoj igri u kojoj su dominirale obrane. Vratar Marcelić je bio izvanredan, a to potvrđuje prva četvrtina u kojoj je zaustavio 6-7 udaraca domaćina. Na samom početku utakmice vodstvo su poveli vaterpolisti Mladosti golom Kharkova, a početkom druge četvrtine Splićani prelaze u vodstvo. No, ne zadugo jer Lazić pa potom i Ćuk realiziraju igrača više i vraćaju prednost na stranu Mladosti. Najbolji pojedinac kod VK Jadrana, Delić vraća rezultat na 3:3, ali potom na scenu stupa Lovre Miloš i u zadnjoj minuti 2. četvrtine postiže 2 uzastopna zgoditka i Mladost dovodi u vodstvo koje igrači trenera Zorana Bajića neće ispustiti do kraja. Nakon promjene strana, Jadran polako posustaje, a stvari u svoje ruke preuzimaju Ćuk i Petković koji postižu svaki po dva gola za ovu važnu pobjedu Mladosti nad Jadranom 9:6 (1:0, 4:3, 2:2, 2:1).

Iz utakmice u utakmicu, igrači Mladosti igraju sve bolje što potvrđuje VK Jug koji je dominirao dosad u regionalnoj ligi je iza njih. U Ligi prvaka (skupina B), HAVK Mladost je treći u skupini. Mladost i Jadran su odigrali odličnu utakmicu u kojoj su se obje ekipe nekoliko puta izmijenile u vodstvu. Do sredine posljednje četvrtine niti jedna momčad nije uspjela ostvariti vodstvo veće od jednog gola. Nakon zamjene strana, Jadran dolazi do izjednačenja. Izjednačenje Mladosti donosi Petković, a potom Jadran realizira igrača više za svoje posljednje vodstvo na utakmici. Do kraja četvrtine Jadran je uspio izjednačiti s igračem više. U zadnjoj četvrtini Mladost pokazuje bolju fizičku pripremljenost, jer je dotadašnji tempo poprilično potrošio oba suparnika. Na kraju utakmice Mladost je odnio pobjedu s rezultatom 12:10 (1:1, 4:3, 4:5, 3:1). Ova pobjeda je bila ključna jer se igralo 3. Kolo LEN Lige prvaka. Nastavak LEN Lige prvaka je početkom prosinca u Grčkoj kada Mladost u 4. kolu igra protiv Olympiacosa.