Kansas City Chiefsi uvjerljivom predstavom izborili finale konferencije

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kansas City Chiefsi iskoristili su prednost domaćeg terena na najbolji mogući način u okršaju divizijske runde doigravanja američkog nogometa protiv gostujućih Indianapolis Coltsa.

Predvođeni vjerojatnim najkorisnijim igračem lige, mladim Patrickom Mahomesom, Chiefsi su već u prvoj četvrtini postigli dva touchdowna za rano vodstvo od 14-0, nakon uspješnih trki Williamsa i Hilla na što u ranoj fazi Coltsi nisu imali odgovor.

Raspoloženi domaćini su početkom druge četvrtine dodali još tri boda nakon uspješnog udarca Harrisona Butkera, te je ranu dominaciju zaustavila njihova vlastita pogreška, kada je pokušaj ispucavanja uspješno blokirala obrana gostiju, vrativši loptu za obrambeni touchdown i smanjenje rezultata na 17-7.

Ipak, Mahomes i njegova momčad nakon toga nije posustala, pa je samo četiri minute kasnije najbolji igrač svoje momčadi s loptom utrčao u crvenu zonu Coltsa za novi touchdown i povećanje rezultata na 24-7. Do kraja poluvremena je legendarni 46-godišnji kicker Indinapolisa, Adam Vinatieri promašio udarac sa sredine terena nakon čega su obje momčadi otišle na kratku pauzu.

Najbitniji igrač gostiju, quarterback Andrew Luck ipak nije uspio dovoljno motivirati svoju momčad u nastavku, te je treća četvrtina završila bez bodova, dok su u posljednjoj četvrtini obje momčadi postigle po jedan touchdown (uz još jedan promašeni udarac Vinatierija)  za konačnih 31-13 u koristi Chiefsa.

Oni su u trijumfu osvojili ukupno 433 jarde naspram samo 263 jarde kod gostiju te je pritom njihova obrambena jedinica odigrala najbolju utakmicu ove sezone, i to u najboljem mogućem trenutku.

Za Andrewa Lucka i njegove Indianapolis Coltse je sezona ovim porazom završila, dok će Kansas City Chiefsi u finalu Istočne konferencije kod kuće idućeg vikenda dočekati New England Patriotse predvođenih legendarnim Tomom Bradyjem.