Saintsi pobjedom nad divizijskim rivalom zadržali prvo mjesto Zapada

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Sve je pošlo po krivu za Carolina Pantherse koji su nanizali pet poraza zaredom te svoje šanse za prolazak u doigravanje sveli na minimum. Gotovo posljednju priliku za vraćanju u utrku za jedno od posljednjih mjesta koje tamo vode imali su na svojem terenu protiv divizijskih rivala, prvoplasirane momčadi Zapadne konferencije, New Orleans Saintsa.

Saintsi su predvođeni glavnim MVP kandidatom Drew Breesom protiv Panthersa tražili drugu pobjedu u nizu, te 12 ukupno u 14 odigranih utakmica.

Panthersi su prvu četvrtinu dobro započeli te su poveli touchdownom Manhertza, nakon kojega je Catanzaro zabio ekstra poen za rano vodstvo od 7-0, da bi do kraja uvodnog dijela susreta Lutz svojim preciznim udarcem donio tri boda gostima.

U drugoj četvrtini uslijedila je tvrda utakmica u kojoj je jedinoj promjeni na semafori ponovno pridonio Lutz, čime je zaostatak sveo na samo jedan bod te je Carolina na poluvrijeme otišla sa minimalnom prednošću 7-6.

Treća četvrtina nije donijela ništa osim dobrih obrambenih predstava obje momčadi te je tada postalo jasno da će ovo biti utakmica minimalnih touchdowna i field goalova te da se radi o rovovskoj bitci, što nije iznenađujuće s obzirom da se ove momčadi odlično poznaju.

U konačnici je Alvin Kamara touchdown trkom donio novih šest bodova Saintsima, a pokušaj za dva poena je obrana Panthersa presjekla te pretrčavanjem cijelog terena donijela dva boda za rezultat 12-9 koji se pokazao konačnim.

Drew Brees je dodavanjem osvojio samo 191 jardu što je ipak bilo dovoljno za tijesnu pobjedu, dok je Cam Newton Panthersima pridonio sa 149 osvojenih jardi.

Saintsi su time došli do 12 pobjede te će gotovo sigurno preskočiti prvo kolo doigravanja zbog izvanrednih rezultata, dok će Panthersi doigravanje tražiti iduće sezone. New Orleans Saintsi će u idućem, predzadnjem kolu kod kuće dočekati momčad Pitsburgh Steelersa, dok će Panthersi u goste kod Atlanta Falconsa.